BARIŞ DURMAZ’DAN ASIRLIK BİR AŞK HİKAYESİ…

BAŞARILI SANATÇI BARIŞ DURMAZ 2. ALBÜMÜNÜN 2. KLİBİNİ ASIRLIK BİR AŞK HİKAYESİNİ ANLATAN "ÇINAR" İSİMLİ ŞARKISINA ÇEKTİ.

Pandemi ile sanatsal etkinlikler kısıtlanmış olsa da sanatçılar bu zor şartlara rağmen şarkılarını
dinleyicileriyle buluşturmak için büyük emek veriyor. Başarılı sanatçı Barış Durmaz 2. albümünün 2.klibini bu zorlu süreçte "Çınar" isimli şarkısına çekti. Söz ve müziği sanatçının kendisine ait olan şarkı,müzik severlere tanıdık bir aşk hikayesi anlatıyor ve kavuşamayan iki sevgilinin aşkı, “Çınar” la ölümsüzleşiyor…
Şarkılarını gerçek hikayelerden esinlenerek yazan Barış Durmaz, manevi duyguların hızla tükendiği
günümüz dünyasında, asırlık bir çınara benzettiği bu ölümsüz aşkla duygulara hitap ediyor.

Pandemi süreci boyunca canlı yayınlar ve dijital platformlar aracılığıyla dinleyicisiyle buluşmaya devam eden Barış Durmaz, Çınar'ın klibini Düzce ve civarında çekti. Dağlık ve ormanlık alanlarda, zor şartlarda çekilen klibin yönetmenliğini ise Barış Durmaz ve Caner Demiroğlu birlikte paylaşıyor.


Dijitalleşen müzik sektöründe kalıcılığını sürdürmek zaten zorken bir de pandemiyle müzik dünyasının ciddi bir darbe aldığını söyleyen Barış Durmaz, pek çok müzisyenin geçimlerini sağlamak için enstrümanlarını satmak zorunda kaldığını, kimilerininse farklı işler yapmaya yöneldiğini dile getirirken, sürecin sonlanmasından sonra da bu durumun sektör için güçlüklerinin devam edeceğini söylüyor.


“Sabun köpüğü bir popülerliğe sahip olmaktansa istikrarlı bir müzik dinleyici kitlesiyle müzikal yolculuğuna sağlam adımlarla devam etme” istediğini vurgulayan Barış Durmaz, “Çınar” adlı şarkısıyla asırlık aşklara duyulan hasrete duygusal bir gönderme yapıyor. “Çınar” Youtube Müzik Play’de ve tüm dijital platformlarda müzikseverlerin ilgisine ve beğenisine sunuldu.