Müzik Haberleri

Candan Erçetin – Herkes Gibisin

0

Candan Erçetin’in, Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanan “Milyonlarca Kuştuk ” albümünde yer alan “Herkes Gibisin” isimli şarkısı, video klibiyle netd’de

 

Candan Erçetin; “Milyonlarca Kuştuk” isimli yedinci albümünü sessiz sedasız geçen hafta çıkardı. 3,5 yıllık aranın ardından müzikseverlerin beğenisine sunulan albümün 12 ay süren stüdyo çalışmaları, şarkıların düzenlemelerini de yapan Alper Erinç”in stüdyosunda gerçekleştirildi.

Yeni albüm, Zümrüd-ü Anka Efsanesi, yalnızlık ve Nazım Hikmet izleri taşıyor. Nazım Hikmet’in “Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin” isimli unutulmaz şiirini seslendiren Candan Erçetin, albümünü şairin 50. vefat yıldönümü gününde dinleyiciler ile buluşturdu. Albümlerinde Balkan ezgilerine yer veren sanatçı, bu albümünde de Romanya’dan 2 şarkıya Türkçe sözler yazdı ve seslendirdi.

Ünlü sanatçı, albümle aynı adı taşıyan “Milyonlarca Kuştuk” isimli şarkısında zümrüd-ü anka kuşunu, insanlara benzetti. Erçetin; internet sitesinde şarkının öyküsünü anlattı: “Efsaneye göre; milyonlarca kuş Kaf Dağı”nda yaşayan zümrüd-ü anka kuşuna ulaşmak için yola çıkar ancak dünyevi engellere takılır.Aynen insan ruhunun hırs, ve açgözlülük gibi dünyevi tuzaklara düşüp yolunu kaybedişi gibi…”

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=kdDppyTScqE” width=”560″ height=”315″]

Emrah Karaduman ft. İrem Derici – Nerden Bilecekmiş

Önceki Haber

Rafet El Roman – Şipşak

Sonraki Haber

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir