Müzik Haberleri

Ebru Polat’tan 9 Hit

0

ebru_polat_002_48351_3935325      Ebru Polat’ın 9 Hit ismini verdiği, 9 şarkıdan oluşan albümü Seyhan Müzik etiketi ile sevenleriyle buluştu

Albümün isminin 9 Hit olmasının sebebi her şarkının birbirinden ayrı tarzda olması ve her şarkının hitap ettiği dinleyici kitlesinin farklı olmasından kaynaklanıyor. İçinde Pop şarkıların yanı sıra Bossa Nova, Elektronik, R&B gibi şarkılarda bulunmakta..

Albüm 1 yıl gibi bir sürede tamamlandı.. Ve Albümün tüm prodüktörlüğünü Gürsel Çelik üstlendi ve 6 şarkının düzenlemesi de kendisine ait. Çıkış olarak seçilen Aradım Seni  şarkısının söz ve müziği Serdar Ortaç’a ait; bu şarkının düzenlemesini Erhan Bayrak yaptı. Diğer aranjörümüz Hüseyin Cebişçi, Ve slow şarkımızın hareketli versiyonu Kaan Gökman’ a ait.

Albümde biri slow olan Babamın Emanetiyim diğeri hareketli olan Nur İçinde Yat şarkısının söz yazarlığını Ebru Polat, bestesini Murat Güneş yaptı.

Albümde Ebru Polat’ ın tüm okumalarında  ve vokal kayıtlarında Ümit Sayın vokal koçluğu yaptı. Albüm şarkı secimi konusunda Habil Ceyhan ve müzik piyasasının önemli birçok ismi destek oldu.

Serdar Ortaç-Aradım Seni, Alper Narman-Onur Özdemir Şuh Kahkaha, Altan Çetin-Açık Açık, Murat Güneş Tehlike Kapıda-Starmısın- Hüseyin Cebişci, Efe Demiryoğuran-Gökhan Tümkaya  1 dakika şarkısında söz yazarı ve besteci olarak bu albümde yer aldılar.

Albüm fotoğraflarını Lara Sayılgan çekti. Albümün ilk klibi Aradım Seni şarkısına yönetmen Hasan Kuyucu tarafından çekildi. Belgrad ormanında çekimleri 15 saat süren renkli ve güzel bir yaz klibi çekildi.

Hepsi birbirinden değerli müzik piyasasının önemli isimlerinin çok büyük titizlikle çalıştığı  bir ekip çalışmasının ürünü olan 9 Hit albümünde bir çok şarkıya klip çekilecek; albüm 3 Nisan itibari ile Tüm Müzik Marketlerde yerini aldı

Albümü satın alabilmek için http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=76493

 

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=heCCPmnNaF4″ width=”560″ height=”315″]

 

Yıldız Kaplan: “KOŞ”

Önceki Haber

Abidin Özşahin’in tek şarkıdan oluşan “Uçurum” adlı single çalışması…

Sonraki Haber

You may also like

Comments

Comments are closed.