Müzik Haberleri

GÜLHAN & SEYHAN – Çöpçatan

0

İkiz kardeşler GÜLHAN & SEYHAN,ilk albumleri “ÇÖPÇATAN”ile dinleyicinin karşısındalar. Müziği ORHAN GENCEBAY ,sözleri ÜLKÜ AKER’e ait olan, 1973 yılında SEMİRAMİS PEKKAN tarafından seslendirilip satış rekorları kıran unutulmaz 45’lik ÇÖPÇATAN” isimli eser günümüz soundları ile Gülhan ve Seyhan ikiz kardeşler tarafından tekrar seslendirildi.Albümde çok değerli müzisyenlerin katkıları var.Besteleriyle Bilen Yıldırır ve Ali Yıldırır, aranjör Tamer Özkan ,mix ‘te Lütfü Bayulken ve mastringte Emre Kıral imzası var.

       Gülhan ve Seyhan ikiz kardeşlerden Gülhan İTÜ Devlet Konservatuarı ,Seyhan ise Marmara Üniversitesi Alman Dili mezunu. Müzik eğitimlerine Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde başlarlar,Nilgün Sevimlioğlu ,Erol Uras,Tayfun Gültekin gibi çok değerli şan hocalarından dersler alırlar. Yıllardır müzik sektörünün içinde zaten varlar. Jazz’dan Türk Sanat Müziği’ne kadar çok zengin bir sahne repertuarına sahipler.

       Aynı zamanda öğretmen olan Gülhan ve Seyhan kardeşler, keyifli yorumlarıyla sizleri 70’li yılların o saf ,romantik anlarına götürüyorlar.Berlin Almanya doğumlu olan ikizler çocukluk yıllarının Almanya’da vatan özlemiyle geçerken 70’li yılların filmleri ve müziklerinden beslendiklerini söylüyorlar.

           Yapımcılığını MUHTEŞEM CANDAN ‘ın  üstlendiği 8 şarkılık albümün ilk klibi ÇÖPÇATAN ’a otuz kişilik bir ekip ile EVREN IŞIK yönetmenliğinde çekildi. 

 

ESER LİSTESİ

 1- RÜYALAR

2- ÇÖPÇATAN

3- KARA KEÇİM

4- AŞK

5- HİKAYE

6- SAVCI

7- SENİNLE BEN

8- YALNIZIM

Gülşen’den ”Dan Dan”a klip!

Önceki Haber

Aydın Kurtoğlu – Öptüm

Sonraki Haber

You may also like

Comments

Comments are closed.