Müzik Haberleri

Resul DİNDAR Konseri

0

10356      Son zamanların popüler isimlerinden, Karadeniz Müziğinin sevilen sanatçısı ve Karmate Grubunun kurucularından olan Resul Dindar, 02.05. 2015 Cumartesi günü Samsun’da hayranlarıyla buluşacak.

Bafra ilçesi Saklıbahçe açık hava düğün salonu Sahnesinde gerçekleşecek olan buluşmanın başlangıç saati ise Saat: 20:30’da olacak.

 

Bilet Temin Noktaları:

Anatolia Cafe Restaurant

BAFRA Olimpiyat

SAMSUN-Atakum Ja ja

SAMSUN 56’lar Simitçi Dünyası

SAMSUN 56’lar Feşmekan

SAMSUN Atakent Kapris Cafe Bar

SİNOP Lefsound 19 Mayıs

İletişim: 0507 875 18 18 – 0542 227 92 81

RESUL DİNDAR KİMDİR?

24 Ocak 1982’de Artvin’in Hopa ilçesinde doğmuş olan Resul Dindar,büyük çoğunluğu memleketinde geçmiş olan yaşamının etkileri ve öngörüleri neticesinde Karadeniz müziğinin doğasında yetiştirmiştir kendisini.

Müziğin,bir araç yahut bir amaç olmaktan ziyade,aslen bir yaşam biçimi olduğu görüşünü ileri süren sanatçı,”her şey de bir parça armoni” vardır diyor ve “seslerin” yaşamındaki kapsamına vurgu yapıyor.

Dört yıl süreyle şarkılarını,beslendiği topraklarda icra eden Resul Dindar 2005 yılının Eylül ayında İstanbul’a çevirmiş rotasını. “So Bulurt” adında arkadaşlarıyla kurduğu grupta Karadeniz müziğinin haykırışı ile iz sürmüş aslî ritmine ulaşana dek.Ve 2 yıllık bir müzik yolculuğunun ardından “So Bulurt” grubuna nokta koyma kararı almış grup arkadaşları ile…Akabinde 2008 yılının Temmuz ayında müzisyen arkadaşlarıyla “KARMATE” grubunun kuruculuğunu üstlenmiştir.Karmate’nin solisti,değirmenin temel taşlarından olan Resul Dindar;yüreğini türkülere kılavuz ederek devirmiş 28 yılını.

Karmate ile başladığı 4,5 yıl süren yolculuğunda “Nani” ve “Nayino” adlarıyla iki albümde grubun solisti ve kurucu üyelerinden biri olma vasfıyla yer alan Dindar,2012 yılının Ağustos ayında Karmate grubundan ayrılmış ve yolculuğunu kendi müzik sularında sürdürme kararı almıştır. Sanat;insanlığa,toplumlara,etkileşimlerine ve birlikteliklerine etki eden en asli unsurdur diyen sanatçı,insan eksenli bir yaşam anlayışını sanatının dahi üstünde tutmaktan geri durmamıştır hiçbir zaman. “İnsan olmak” her şeyin ötesinde ve aslında temelinde barınan bir olgudur der,müziğiyle açtığı yolda ilerlerken.

Nurkan Özen’den “Senin İçin”

Önceki Haber

Serdar Ortaç’tan Çek Elini Kalbimden

Sonraki Haber

You may also like

Comments

Comments are closed.