Müzik Haberleri

Samet Kölemen ”Poyraz” Albümü Çıktı!

0

Samet Kölemen ‘’Poyraz’’ Albümü Kalan Müzik Etiketiyle

Tüm Müzik Marketlerde!

Samet KÖLEMEN, kendi besteleri ve halk müziği eserlerinden oluşan Poyraz adlı albümü ile siz müzikseverlere merhaba diyor. Elleri ve nefesleri ile notalara hayat veren değerli müzisyenler eşliğinde iki yıl süren hummalı bir çalışmanın ürünü olan bu albüm, sizlere sürprizlerle dolu işitsel bir seyahat vaat ediyor. 11 eserin toplandığı albümde Samet KÖLEMEN’in tadına doyum olmayan vokali ve kemençesinin yanı sıra, Şevval SAM nefes kesen sesi ve eşsiz düetiyle sizlere konuk oluyor.

Samet Kölemen Kimdir ?

Samet Kölemen 1986 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzon‘da tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na girdi. Yurtiçi ve yurtdışında dans ve müzik festivallerinde bulundu. 2008 yılında Rusya’da Kremlin Sarayı’nda düzenlenen konserde Kızıl Ordu orkestrası eşliğinde solo performans sergiledi. 2009 yılında Tekfen Filarmoni Orkestrası’nın düzenlemiş olduğu konsere konuk sanatçı olarak katıldı. 2010 yılında Polonya’da düzenlenen dans ve müzik festivalinde ortaya koyduğu performans neticesinde, etnik müzik dalında en iyi enstrüman ve en iyi solist ödülleri almaya hak kazandı.

2011 yılında kurulan Samet Kölemen Orkestrası Karadeniz ve Anadolu müziği icra etmektedir. Orkestranın kurulma amacı halk müziğine, halk müziği ve batı müziği enstrümanlarından faydalanarak yeni bir renk ve yorum getirmektir.

 

iTunes’dan indirmek ve dinlemek için
http://georiot.co/3H08

poyraz-300x300

Poyraz Albüm Eser Listesi :

1) Sıksaray
2) Karardı Karadeniz
3) Yol Gider Mi Gider Mi
4) Tarlaya Ektim Soğan
5) Sevdalı Kuş
6) Yürek Dağlarım
7) Kömürlük Dağı
8) Al Fadimem
9) Atışma
10) Soracağum Yarimi
11) Rapatma

Hakan Altun, titizlikle hazırladığı “DEDEMİN İLAHİLERİ”

Önceki Haber

İLHAN ŞEŞEN SUSKUNLUĞUNU ”GEL” ALBÜMÜYLE BOZDU!

Sonraki Haber

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir