Müzik Haberleri

TOLGA SEÇKİN’İN MASAL’I MÜZİK MARKETLERDE YERİNİ ALDI

0

CD Kapak     Tolga Seçkin  “Masal”  adını verdiği ilk albümünde Bora Öztoprak yapımcılığında ve Avrupa Müzik çatısı altında çıkıyor karşımıza.

20 yıldır aktif sahne hayatını aralıksız sürdüren Tolga Seçkin, hayatından biriktirdikleri ile dinleyiciye “Masal” tadında bir albüm sunuyor. Tolga Seçkin’in MASAL’ı  Müzik marketlerde yerini aldı…Vokallerde Bora Öztoprak ve Mine Çağlıyan’ın da katkı sağladığı albümde, Kıraç’ın “Bir İstanbul Masalı” şarkısının müziği  Tolga Seçkin’in fransızcaya uyarladığı sözlerle yer alıyor. Albümdeki diğer tüm şarkıların söz ve müziklerinde Tolga Seçkin’in kendi imzası var. Albümün çıkış parçası “İbadet” TTNET MÜZİK’e henüz gireli 1 hafta olmadan ilk 100’e girmeyi başardı.

MASAL

01-Babam İçin
02-Ha Gayret
03-Hasret
04-Mürur-i Zaman
05-İbadet
06-Yollar Var
07-Doğumgünü Şarkısı
08-İmkansız Düşler
09-Çapkın
10-L’histoire De Mon Pays
11-Masal

Tolga Seçkin Kimdir ?

1976 yılında Ankara’da doğan Sanatçı, 1981 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a geldi.  İlkokul yıllarından lise hayatına kadar, TRT’de çocuk programlarında ve arkası yarınlarda seslendirme yaptı. 1991 yılında Boğaç Göncü ile başladığı klasik gitar eğitimine, 2001 yılında Serkan Otacıoğlu ile çalıştığı şan derslerini de ekledi.

St-Joseph’te okuduğu yıllardan edindiği Fransızca repertuarına, Üniversite hayatı sürecinde Fransızca başta olmak üzere İspanyolca, İtalyanca, Rumca, Makedonca, İngilizce ve Portekizce şarkılar ekledi. Soner Olgun’la çalıştı.

Vedat Sakman ın “Chez Sakman” Sahnesinde, İTO Cemile Sultan Korusu, Cabaret Cine, El Torrito Etiler, Bodrum Marina Yatch Club gibi daha pek çok seçkin mekanda düzenli performans sergiledi.

Tolga Seçkin, yaz döneminde Bodrum, Antalya, Marmaris bölgesinde, kış aylarında İstanbul da sahne performanslarını sürdürmektedir.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=nTBY-Ero_Ow” width=”560″ height=”315″]

Sertaç Yenidoğan’dan Yeni Albüm

Önceki Haber

İzmir’in en prestijli orkestrası 1900

Sonraki Haber

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir